උදයංග ඇමරිකා යන්න ගියේ ගෝඨා හමුවෙන්නද.. මිග්-ඇවන්ගාඩ් ගැන ගෝඨා කෙලින්ම කියයි.. – රාජිතට කිස්කණ පිලිතුරක්..

(07.02.2018 – 06:27 +0530 – lankacnews.com)

හිටපු ආරක්‍ෂක ලේකම් ගෝඨාභය රාජපක්‍ෂ මහතා විසින් නිකුත් කරන ලද මාධ්‍ය නිවේදනයක් මෙහි දැක්වෙයි :

රුසියාවේ හිටපු ශ්‍රී ලංකා තානාපති උදයාංග වීරතුංග මහතා ඇමෙරිකාවට යමින් සිටියේ ගෝඨාභය රාජපක්ෂ හමුවීමට බවත් වීරතුංග මහතා ඩුබායි ගුවන්තොටුපොලේදී නතරකරවාගෙන ප්‍රශ්ණ කිරීමෙන් රාජපක්ෂ රෙජිමය කැළඹීමට පත්ව ඇති බවටත් ප්‍රකාශයක් සෞඛ්‍ය, පෝෂණ හා දේශීය වෛද්‍ය අමාත්‍ය දොස්තර රාජිත සේනාරත්න විසින් කර ඇති බව පසුගියදා මාධ්‍ය මගින් ප්‍රචාරය වී තිබුනි.

මෙය පසුගිය වසර 3 පුරා රාජිත සේනාරත්න අමාත්‍යවරයා හා තවත් රජයට සම්බන්ධ විවිධ දේශපාලනඥයින් විසින් මා සම්බන්ධයෙන් කර ඇති පදනම් විරහිත ප්‍රකාශ ගොන්නට එක්වන තවත් එක් අභූත චෝදනාවක් පමනි. උදයාංග වීරතුංග මහතාට මා හමුවීමට විශේෂ අවශ්‍යතාවක් ඇතැයි මම නොසිතමි. ඔහුගේ පෞද්ගලික ගමන් මට අදාල නොවේ.

ඒ කෙසේ වෙතත් උදයාංග වීරතුංග මහතාගේ නම බාවිත කරමින් රජය විසින් දිගින් දිගටම කරගෙන යන මඩ ප්‍රචාර වලට පිලිතුරු දීමට ඇති හොඳම ක්‍රමය වීරතුංග මහතා සිය කැමත්තෙන්ම ලංකාවට ගොස් පොලීසියට අවශ්‍ය සාක්කියක් ලබා දී තමන්ට එරෙහිව ඇති චෝදනාවලට පිලිතුරු දීමයැයි මම කවදත් විශ්වාස කලෙමි.

නීතිය අවනීතිය වී ඇති යුගයක, රජයේ මර්ධනය පිලිබඳ චකිතයකින් මෙම අභියෝගය මග හැර සිටීමෙන් වන්නේ රාජිත සේනාරත්න වැනි දේශපාලනඥයින්ට දිගින් දිගටම තම සුපුරුදු මඩ ප්‍රචාරයේ යෙදී සිටිමින් ජනතාව නොමග හැරීමේ අවස්ථාව තවදුරටත් ඉතුරුවීම පමනි.

පසුගිය වසර 3 පුරා මා අපකීර්තියට පත්කිරීම සඳහා වත්මන් රජය විසින් විවිධ පරීක්ෂණ ආරම්භ කරන ලදී. රක්නා ලංකා ආරක්ෂක සේවය, ගුවන් හමුදාවට මිග් යානා මිලදී ගැනීම, අවන්ගාර්ඩ් නාවුක සේවා වැනි පරීක්ෂණ රාශියකදී මවිසින් සාක්කි ලබා දී ඇති අතර ඉදිරියේදීද ඕනෑම පරීක්ෂණයකට මුහුන දීමට නොපැකිලෙමි.

මෙතෙක් මට විරුද්ධව නැගූ කිසිදු චෝදනාවක් ඔප්පු කර ගත නොහැකිවූ රජය තව දුරටත් අලුත් හේතු සොයමින් සිටිනා බව නම් පැහැදිලිය. රටට හැමදාමත් අවංකව සේවය කල මා බොරු ප්‍රචාර හෝ අනිසි පරීක්ෂණ වලින් බිය ගැන්වීමට හැකියැයි රාජිත සේනාරත්න අමාත්‍යවරයා සහ රජය සිතන්නේ නම් එය සිහිනයක් පමනි.

එමෙන්ම ඔවුන් තවමත් වටහා ගෙන නැත්තේ රටේ ජනතාව අද දේශපාලනඥයින්ට වඩා බොහෝ ඉදිරියෙන් සිටින බවයි. රටට වැඩක් නොකර බොරුවෙන් හා මර්ධනයයෙන් රට පාලනය කිරීමට උත්සාහ කරන රජයට ජනතාව සුදුසු අවස්ථාවේ පිලිතුරු දෙනු ඇත.

මීට අමතරව මෙවර ලංකාවට ආපසු පැමිනි පසු රජයේ බොරු චෝදනා හා අසත්‍ය ප්‍රචාර පිලිබඳ වැඩිදුර පැහැදිලිකිරීමක් කරන්නට බලාපොරොත්තු වෙමි.

ගෝඨාභය රාජපක්ෂ
හිටපු ආරක්ෂක ලේකම්,
ඇමෙරිකා එක්සත් ජනපදයේ සිට

++++++++++++++++++++++++++++

**************************************

කඩිනම් වූ එක්දින සේවාව
(07.02.2018 – 08:22 +0530 – hirunews.lk/sinhala)

එළඹෙන පළාත්පාලන ආයතන ඡන්ද විමසීම වෙනුවෙන් ජාතික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීමේ එක්දින සේවාව කඩිනම් කර ඇති බව පුද්ගලයින් ලියාපදිංචි කිරීමේ දෙපාර්තමේන්තුව ප්‍රකාශ කළා.

එහි කොමසාරිස් ජනරාල් වියානි ගුණතිලක කියා සිටියේ හැඳුනුම්පත් ලබාගැනීම සඳහා ඉදිරිපත් වී ඇති අයදුම්පත් සංඛ්‍යාව දෙගුණවීම ඊට හේතු වූ බවයි ෴

**************************************

ජනතාව දුන් බලය ආණ්ඩුව අයුතු ලෙස භුක්ති විඳිනවා – අනුර කුමාර
(06.02.2018 – 20:34 +0530 – hirunews.lk/sinhala)

ජනතාව ලබාදුන් බලය වත්මන් පාලකයින් අයුතු ලෙස විඳිමින් සිටින බවට ජනතා විමුක්ති පෙරමුණ චෝදනා කරනවා.

එම පෙරමුණේ නායක අනුර කුමාර දිසානායක මහතා මෙම චෝදනාව සිදුකළේ මාතර උයන්වත්ත ක්‍රීඩාංගනයේ ඊයේ පැවති ජන හමුවකදී.

අනුර දිසානායක මහතා :

‘‘2017 අගෝස්තු මාසේ, තෙල් නැව් 23 ක් මිලදී ගැනීම සඳහා ටෙන්ඩරයක් කැඳෙව්වා. තේරුණේ මැක්ලරන්ස් කියන සමාගම. මේක විශාල මිලදීගැනීමක් නිසා මේක කැබිනට් මණ්ඩලයට දාන්න ඕනේ ඇමති අර්ජුන රණතුංග. අර්ජුන රණතුංග මේක කැබිනට් මණ්ඩලයට දාලා අනුමැතිය ගන්නේ නැහැ. ටෙන්ඩරය පැත්තකින් තියලා කෙටිකාලීන ටෙන්ඩර්වලින් තෙල් ගත්තා නැව් 23 ක්. තෙල් සංස්ථාවට ඇති වී තිබෙන පාඩුව රුපියල් කෝටි 1400 යි.

මේ ළඟදි රනිල් වික්‍රමසිංහ මහත්තයා එයාට යන්න කාර් දෙකක් ගෙනාවා. කෝටි 60 යි. කෝටි 30 ක වාහනයක් පාවිච්චි කරන්න පුළුවන් තරම් රටක්ද මේ. මේ ගොල්ලෝ බලය විඳිනවා. බලයෙන් ජොලි කරනවා. බලය ‘එන්ජෝයි’ කරනවා. දැන් අපිට විශාල ආන්දෝලනයක් තියෙනවා කෘෂිකර්ම අමාත්‍යාංශයේ බිල්ඩින් එකට දෙකෝටි තිස් ලක්ෂයක් ගෙවනවා නිකන් කියලා. මාස 10 ක්. දැන් රනිල් වික්‍රමසිංහ මහත්තයා ඇවිල්ලා කියන්නේ මොකක්ද දන්නවාද? රට හැදුවා වගේ ගම හදන්න දෙන්න. ආර්ථිකය හැදුවේ නැහැ. ආර්ථිකය විනාශ කළා. නිෂ්පාදන කඩා වැට්ටුවා. ජාතික සම්පත් විකුණුවා. අනිත් ජාතික සම්පත් ටිකත් විකුණනවා. රට විනාශ කරපු රනිල්ට පුළුවන්නේ ගම හපයක් කරන්න. වෙනස් කරන්න ඕනේ නැද්ද මේ පාලනය.’’

********************* ( නැවත මුල් පිටුවට ….. )

ඔබතුමා / ඔබතුමිය ගේ ඊමේල් ලිපිනය සඳහන් කිරීමට අකමැති නම් ඊමේල් ලිපිනය ලෙස abc@xyz.lk යන්න පහත පෝරමයට ඇතුලත් කොට ඔබතුමා / ඔබතුමිය ගේ ප්‍රතිචාර (සිංහල හෝ ඉංග්‍රීසි බසින්) ලබාදෙන්න ෴

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *