මරන්න සතියකට පෙර රත්ගම ව්‍යාපාරිකයන්ගෙන් පාටියකට මස් මාළු ලබාගත්තේ උපදෙස් ඇමතුම් දුන් පොලිස් ලොක්කාමද?

(08.03.2019 – gossiplankanews.com)

රටේ ආන්දෝලනයක් ඇති කරමින් රත්ගම දී පැහැරගෙන මරාදැමුණ බවට මේ වනවිට තොරතුරු හෙළිවී තිබෙන ව්‍යාපාරිකයන් දෙදෙනාගෙන් පළමුවේන පැහැරගත් බව කියන ව්‍යාපාරිකයා පහරදීමෙන් මිය ගිය පසු එම පිරිස අතර සිටි පොලිස් නිලධාරියෙක් උසස් පොලිස් නිලධාරියකුට දුරකතන ඇමතුමක් ලබාගෙන උපදෙස් ලබාගෙන තිබෙන බවට මේ වනවිට තොරතුරු හෙළීව ඇත. එම තොරතුරු මත හෙළිදරව්වන්නේ අනෙකාවද මරා දමා මේ ආකාරයට ඝාතන සඟවන්නට ඒ කියන ප්‍රධානියා එම අවස්තාවේ නියෝග කළ බවකි.

මේ සම්බන්ධයෙන් ඇත්ත නැත්ත විමසීමට මේ වනවිට විමර්ශන පැවැත්වෙන බව පොලිස් ආරංචි මාර්ග සඳහන් කරයි.

මේ අතර මෙම පරීක්ෂණය අතරතුර පැනනගින තවත් ගැටලුවක්වී ඇත්තේ ව්‍යාපාරිකයන් දෙදෙනා පැහැරගත් දිනයේම රත්ගම පොලිසියට සහ සහකාර පොලිස් අධිකාරීවරයාට පැමිණිලි කර තිබෙන බවට සටහන්ව ඇතත් ඒ ගැන විමර්ශනයක් සිදු නොවීමයි. ඒ ගැන ද සැක සහිත බවත්,

ඉහළ පොලිස් නිලධාරියකුගේ බලපෑම මත සති තුනක් යන තුරු පැහැර ගැනීම ගැන කිසිදු විමර්ශනයක් සිදු නොවන තැනට වැඩ සලසා අතුරුදන් අයගේ නිවැසියන්ට බොරු කීමට උගැන්වූයේ කවුද යන්න ගැනත් සොයා බලන බව වාර්තාවේ.

රත්ගම දී ව්‍යාපාරිකයන් දෙදෙනකු පැහැරගෙන ගොස් තිබුණේ පසුගිය ජනවාරි 23 වැනි දා ය. ඊට සතියකට පමණ පෙර දකුණේ විශේෂ විමර්ශන ඒකකයේ පොලිස් නිලධාරියකුගේ සාදයකට මෙම ව්‍යාපාරිකයන් දෙදෙනාගෙන් මස් සහ මාළු ලබාගෙන ඇති බවටද මේ වනවිට කරුනු හෙළිව ඇත.

ඒ ආකාරයේ කුළුපගකමක් පැවතීම මත මේ ආකාරයට පැහැරගෙන ගොස් මරාදැමීම හුදෙක් අවි ආයුධ ජාවාරමක් ගැන කරුනු සෙවීමක් නොව පුද්ගලික පලිගැනීමක කොටසකැයි හෙළි කරන කාරණා බවට පත්ව ඇත.

පැහැර ගැනීමෙන් සති තුනකට පමණ පසු එම පැහැර ගැනීම ගැන විමර්ශන අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවේ මිනී මැරුම් විමර්ශන අංශයට පැවරුණු අතර එම අංශයෙන් කළ පරීක්ෂණවල දී අනාවරණය වූයේ රත්ගමින් පැහැරගත් තරුණයන් දෙදෙනා අක්මීමන ගොනාමුල්ලේ නිවසකට ගෙන ගොස් මරා දමා පසුව වලස්මුල්ලේ රක්ෂිතයකට ගෙන ගොස් පුළුස්සා දැමූ බවයි.

අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව භාර ජ්‍යෙෂ්ඨ නියෝජ්‍ය පොලිස්පති රවී සෙනවිරත්න සහ එහි අධ්‍යක්ෂ ජ්‍යෙෂ්ඨ පොලිස් අධිකාරී ශානි අබේසේකර මහත්වරුන්ගේ උපදෙස් පිට මිනීමැරුම් විමර්ශන අංශයේ ස්ථානාධිපති ප්‍රධාන පොලිස් පරීක්ෂක රංජිත් මුණසිංහ මහතා ඇතුළු පිරිසක් විමර්ශන සිදු කරති ෴

********************* ( නැවත මුල් පිටුවට ….. )

ඔබතුමා / ඔබතුමිය ගේ ඊමේල් ලිපිනය සඳහන් කිරීමට අකමැති නම් ඊමේල් ලිපිනය ලෙස abc@xyz.lk යන්න පහත පෝරමයට ඇතුලත් කොට ඔබතුමා / ඔබතුමිය ගේ ප්‍රතිචාර (සිංහල හෝ ඉංග්‍රීසි බසින්) ලබාදෙන්න ෴

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *