ජනපතිගේ ලිපියට කතානායකගෙන් පිළිතුරු

(15.11.2018 – 18:11 +0530 – hirunews.lk/sinhala)

ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාවත්, ස්ථාවර නියෝග සහ පාර්ලිමේන්තු සම්ප්‍රදායන් සියල්ල නොසලකා හැර කතානායකවරයා කටයුතු කර ඇති බවට සඳහන් කරමින් ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා නිකුත් කළ නිවේදනයට කතානායක කරූ ජයසූරිය පිළිතුරු ලිපියක් යොමුකර තිබෙනවා.

ආණ්ඩුවට එරෙහි විශ්වාසභංග යෝජනාවේදී ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාව ස්ථාවර නියෝග සහ පාර්ලිමේන්තු සම්ප්‍රදායන් නොසලකා හරිමින් කටයුතු කර ඇති බව ජනාධිපතිවරයා ඊයේ රාත්‍රියේ කතානායකවරයා වෙත යැවූ ලිපියේ සඳහන් වුණා.

ඊට අදාළව ලිපියක් යොමුකරමින් කතානායකවරයා සඳහන් කර ඇත්තේ ඊයේ දින පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරුන් 122 දෙනෙකු පැමිණ අනුමත කරන ලද යෝජනාව අභියෝගයට ලක් කර ඇති බව ජනාධිපතිවරයාගේ ලිපියෙන් පෙන්වා දෙන බවයි.

එම මන්ත්‍රීවරුන් 122 අතර එක්සත් ජාතික පක්ෂය, ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය, දෙමළ ජාතික සන්ධානය, ජනතා විමුක්ති පෙරමුණ, ශ්‍රී ලංකා මුස්ලිම් කොංග්‍රසය යන පක්ෂවල මෙන්ම, නව රජයේ මැති ඇමතිවරුන් කිහිපදෙනෙකු ද ඇතුළත් බව අදාළ ලිපියේ සදහන්.

කෙසේ වෙතත්, ජනාධිපතිවරයා නිකුත් කළ ලිපියෙහි සදහන් ව්‍යවස්ථාමය හා අනෙකුත් කරුණු පැහැදිලි කරමින් නීතිවිශාරදයින්ගේ උපදෙස් සහිතව පිළිතුරු එවීමට තමන් අපේක්ෂා කරන බව ද කතානායක කරූ ජයසූරිය සදහන් කර තිබෙනවා.

********************* ( නැවත මුල් පිටුවට ….. )

ඔබතුමා / ඔබතුමිය ගේ ඊමේල් ලිපිනය සඳහන් කිරීමට අකමැති නම් ඊමේල් ලිපිනය ලෙස abc@xyz.lk යන්න පහත පෝරමයට ඇතුලත් කොට ඔබතුමා / ඔබතුමිය ගේ ප්‍රතිචාර (සිංහල හෝ ඉංග්‍රීසි බසින්) ලබාදෙන්න ෴

Comments 1

  • Mr President please publish the full list of MPs and ministers and government servants that was given corrupt black money by Aloysius, Mahensdran and their associated companies. Time to put the evidence in front of the people for them to understand what sort of bunch of gangsters are currently in the parliament. Do not trust them to dictate the governance of the country, the leeches will suck the peoples blood. Tell the speaker fellow that your role is an Executive President and the Head of the Government and it is your duty to protect the nation and to work for the welfare of the people. The bunch of thieves in the parliament will write rules and vote to stay in power themselves and they do not work for the welfare of the country. It is such a pity that the speaker is unable to act as per the constitution and resort to dirty tactics, siding with the rogues.

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *